Odszedł na wieczną wartę hm. Waldemar Gorczyca

3.83K
„Przejdę przez ten świat tylko jeden raz. Dlatego cokolwiek mogę zrobić dobrego lub jakąkolwiek komukolwiek wyświadczyć przysługę, niech uczynię to teraz. Niech tego nie odkładam ani nie zaniedbuję, bo nie będę szedł tą drogą nigdy więcej”.
Św. Paweł

9 listopada nasze serca wypełnił ból i smutek. Na wieczną wartę, w wieku 65 lat, odszedł harcmistrz Waldemar Gorczyca, kwatermistrz Chorągwi Mazowieckiej ZHP i  kierownik Stanicy Harcerskiej w Gorzewie, zastępca przewodniczącego Kręgu „Pod Jarzębinką”.

Wspaniały człowiek, instruktor o wielkim sercu i ogromnej cierpliwości, który z zaangażowaniem i pasją przygotowywał młodych ludzi do służby kwatermistrzowskiej. Za swoją aktywną działalność harcerską został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, Odznaką i Honorową Plakietą Odznaki Chorągwi Mazowieckiej ZHP im. Władysława Broniewskiego, Odznaką „Zasłużony Instruktor Chorągwi Mazowieckiej ZHP” oraz Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Pozostawił w żalu rodzinę, rzeszę przyjaciół oraz brać harcerską.

Cześć Jego Pamięci.

Druhu Waldku, odszedłeś niespodziewanie i tak strasznie za wcześnie. Nie tak to miało być.
Dziękujemy Ci. Żyłeś pięknie i obdzielałeś pięknem do końca wypełniając słowa Harcerskiego Przyrzeczenia, pełniąc służbę na rzecz kolejnych pokoleń zuchów, harcerzy i instruktorów.

Druhno Jadziu, Maćku, Igo, Zosiu, Druhu Andrzeju –  Chorągiew Mazowiecka ZHP płacze wraz z Wami.

Komendant
Cezary Supeł
wraz z Komendą oraz gronem instruktorskim
Chorągwi Mazowieckiej
Związku Harcerstwa Polskiego

Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP ogłosił żałobę na terenie chorągwi do dnia pogrzebu

Płock, dnia 10 listopada 2020 r.

Komendant
Chorągwi Mazowieckiej
im. Władysława Broniewskiego

ROZKAZ SPECJALNY
LS. 3/2020

Druhny i Druhowie,

z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, która okryła nas smutkiem. W dniu 9 listopada 2020 r. w wieku 65 lat odszedł nagle na Wieczną Wartę harcmistrz Waldemar Gorczyca, długoletni członek Związku Harcerstwa Polskiego, który w wieku 16 lat rozpoczął służbę harcerską pełniąc funkcję drużynowego drużyny harcerskiej w Szkole Podstawowej nr 8 w Płocku oraz członka Młodzieżowego Kręgu Instruktorskiego. Przez kilkadziesiąt lat był członkiem Sztabu Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła”. W ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Kręgu Instruktorskiego „Pod Jarzębinką”.

Druh hm. Waldemar Gorczyca od roku 1975 pełnił funkcję kwatermistrza, Chorągwi Płockiej ZHP i Mazowieckiej ZHP oraz kierownika stanicy harcerskiej w Gorzewie.

Cześć Jego Pamięci.

Druhny i Druhowie,
1. Ogłaszam żałobę w Chorągwi Mazowieckiej ZHP do dnia pogrzebu.
2. Polecam okryć kirem harcerskie sztandary oraz nałożyć czarne opaski na harcerskie krzyże.

CZUWAJ !
hm. Cezary Supeł