Chorągiew Mazowiecka ZHP

im. Władysława Broniewskiego

40. urodziny Stanicy

Piknik rodzinny, koncert piosenki harcerski i turystycznej, gry i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano z okazji 40-lecia Stanicy Harcerskiej w Gorzewie. W sobotę, 24 sierpnia, gorzewska Stanica przemieni się w wypełnione mnóstwem zabawy i radosnym gwarem miasteczko, do którego zapraszamy już od godziny 12.00.

Stanica Harcerska w Gorzewie. Kto był tam choć raz ten wie, czym dla harcerzy i instruktorów jest to miejsce. Ten magiczny harcerski skrawek Mazowsza położony jest nad malowniczym jeziorem Sumino. Z jednej strony przylega do wsi, z drugiej do leśnych, pagórkowatych terenów Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce powstania niezliczonych przyjaźni, czy nawet miłości, wreszcie niezapomnianych przygód, a przede wszystkim wychowania kilku kolejnych pokoleń zuchenek i zuchów, harcerek i harcerzy, instruktorek i instruktorów. I tak już od 40 lat.

Cztery dekady mazowieckiej Stanicy będziemy świętować w sobotę 24 sierpnia. Od godziny 12.00 czekamy na wszystkich – zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i sympatyków Związku Harcerstwa Polskiego, a także każdego kto zechce spędzić z nami ten dzień.

I nie ma znaczenia czy wypoczywałeś lub pracowałeś w Gorzewie, byłeś tam na Rajdzie „Wisła”, Dniach Chorągwi czy niezliczonej liczbie imprez. Obojętne, czy byłeś uczestnikiem obozu harcerskiego, „Pogodnego lata”, obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jeżeli byłeś w Gorzewie, koniecznie MUSISZ na urodziny stanicy przyjechać. Jeżeli (jeszcze) nie byłeś, przyjedź TYM BARDZIEJ.

Spotkaj starych i poznaj nowych przyjaciół. Przypomnij sobie, a może pokaż swoim dzieciom lub zobacz sam czym jest Stanica Harcerska w Gorzewie. I koniecznie spróbuj gorzewskiej grochówki.