Chorągiew Mazowiecka ZHP

im. Władysława Broniewskiego

Świąteczna, harcerska pomoc

12 kwietnia – tuż przed rozpoczynającą Wielki Tydzień Niedzielą Palmową – Niezawodny Przyjaciel harcerstwa, wicemarszałek Senatu RP Maria Koc wraz z delegacją Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim zawiozła blisko tonę darów do polskich parafii znajdujących się na Ukrainie, m.in. do Żółkwi, Siemianówki i Glinian.

Zbiórka żywności na rzecz Polaków mieszkających na Ukrainie została przeprowadzona w dniach od 25 marca do 10 kwietnia z inicjatywy pani wicemarszałek. Do akcji włączyły się  parafie powiatu mińskiego, Parafialny Zespół „Caritas” przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Dom Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w Mińsku Mazowieckim. W czasie trwania akcji zebrano blisko tonę artykułów spożywczych i chemicznych, które zostały zmagazynowane, a następnie posegregowane oraz spakowane w stanicy Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim pod czujnym okiem koordynatorki druhny pwd. Klaudii Glinki.

Zebrane dary od mieszkańców zawiozła delegacja, w składzie: wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, komendant Hufca ZHP „Mazowsze” phm. Dariusz Piętka, pwd. Klaudia Glinka oraz Krzysztof Płochocki.

Hufiec ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim dziękuje wszystkim za włączenie się i wsparcie akcji, pomoc przy jej organizacji, a panu Marcinowi Szczepańskiemu za sprawne dostarczenie darów.