Chorągiew Mazowiecka ZHP

im. Władysława Broniewskiego

Rozpoczęły się przygotowania do Dni Chorągwi Mazowieckiej

Organizacja tegorocznych Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP była tematem spotkania, które odbyło się 21 stycznia w Urzędzie Miasta w Przasnyszu.

Z burmistrzem Przasnysza Łukaszem Chrostowskim oraz Starostą Powiatu Przasnyskiego Krzysztofem Bieńkowskim spotkał się Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Cezary Supeł, Skarbnik Chorągwi hm. Michał Bagiński, komendant Hufca ZHP Ciechanów hm. Piotr Rzeczkowski, komendant Hufca ZHP Przasnysz hm. Łukasz Kijora oraz Komendant XXVIII Dni Chorągwi Mazowieckiej phm. Jacek Klinger.

O założeniach przedsięwzięcia, jego idei i najważniejszych celach opowiedział druh Jacek Klinger. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 20-22 września na terenie Przasnysza, a pomoc przy jej organizacji zadeklarowały władze samorządowe.

Na spotkaniu pojawili się także zaproszeni przedstawiciele partnerów, służb i podwykonawców, między innymi: policji, straży pożarnej, urzędu miejskiego i gminy Czernice Borowe.

Wszyscy przyznali, że wydarzenie to jest nie tylko wspaniałą okazją do integracji harcerskiego środowiska z województwa mazowieckiego, ale także doskonałą promocją Przasnysza i regionu. Prestiżu temu wyjątkowemu wydarzeniu dodaje fakt, że każdego roku jest ono organizowane na terenie innego hufca należącego do Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Biorąc pod uwagę fakt, że hufców jest 26 można przypuszczać, że okazja do zorganizowania kolejnych Dni Chorągwi w Przasnyszu szybko się nie powtórzy.

 

O spotkaniu również na portalu

Fot. Urszula Krajewska-Szweda