Pożegnanie Gosi

A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść?
– spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek.
Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam.
Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Alan Alexander Milne
„Kubuś Puchatek”

28 czerwca nasze serca pękły na miliony kawałków. Dziesięcioletnia Gosia, która od września ubiegłego roku walczyła z białaczką szpikową, przegrała tę walkę. Była członkinią 9 Podlaskiej Gromady Zuchowej „Dzielne Lwy” – gromady wesołych zuchów działającej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach (Hufiec ZHP „Podlasie”). – Do momentu choroby bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu gromady, gdzie miała wielu przyjaciół. Zawsze aktywna, uczynna, skora do pomocy i z wielkim sercem – wspomina Gosię jej drużynowa. Harcerstwo było jej pasją i radością. Szkoda, że tak krótko. Zdarza się, że od życia dostajemy prezenty, których wartość i sens poznajemy dopiero z czasem. – Gosia była i będzie dla nas takim prezentem. Jesteśmy wdzięczni za to, że była z nami, że mogliśmy ją poznać i wspólnie przeżywać harcerską przygodę – dodaje.

Gosia na zawsze pozostanie w sercach wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów, nie tylko z Hufca ZHP „Podlasie”.

Wdzięczni za Twoją służbę żegnamy Cię wszyscy zuchowym CZUJ i harcerskim CZUWAJ!

Rodzicom i Przyjaciołom Gosi składamy wyrazy współczucia i słowa otuchy, wiedząc że są dramaty, w obliczu których trudno znaleźć słowa oddające ból i żal. Jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach.

W imieniu zuchów, harcerzy i instruktorów
Chorągwi Mazowieckiej
Związku Harcerstwa Polskiego