Chorągiew Mazowiecka ZHP

im. Władysława Broniewskiego

Podsumowanie I Zlotu Drużynowych

I Zlot Drużynowych Chorągwi Mazowieckiej ZHP już za nami.

Wzięło w nim udział 42 uczestników z 10 hufców: Grójec, Płock, Mława, Sokołów Podlaski, Radom – powiat, Radom – miasto, Maków Mazowiecki, Żyrardów, „Mazowsze”Płock i „Doliny Liwca”.

W czasie tego weekendu, który okazał się jednak za krótki, drużynowi mieli okazję bliżej poznać pracę ze specjalnościami (wodną, ratowniczą i Harcerską Służbą Zabezpieczenia), spotkali się z przedstawicielami referatów oraz przypomnieli sobie zasady ceremoniału harcerskiego. Zlot to nie tylko praca i warsztaty. Był czas na zabawę, integrację i wymianę doświadczeń. W sobotę braliśmy udział w grze miejskiej i odwiedziliśmy ulubione miejsca w Warszawie, a wieczorem odbyła się zabawa integracyjna przy muzyce.

Podczas Zlotu odbyła się debata z udziałem Komendy Chorągwi oraz uczestników na temat propozycji zmian w regulaminach ZHP, bezpośrednio dotyczących pracy drużynowych i instruktorów. Następnie zbiórka członków komend hufców ds. programu, którzy spotkali się aby rozmawiać o planowaniu pracy w hufcach a także wziąć udział w niektórych zajęciach wspólnie z uczestnikami Zlotu.

W sobotę w miejscu organizowania Zlotu swoje spotkanie miała także Komisja Historyczna Chorągwi Mazowieckiej ZHP.