Chorągiew Mazowiecka ZHP

im. Władysława Broniewskiego

Ogień, który łączy

Mazowieccy harcerze są jednym z ogniw wielkiej sztafety, która niesie Betlejemskie Światło Pokoju. Światło, które łączy dotarło już do wielu instytucji, organizacji, a także mediów.

Przedstawiciele Chorągwi Mazowieckiej i Stołecznej ZHP przekazali je między innymi do Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

   

Betlejemskie Światło dotarło też do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Przedstawicielom Chorągwi Mazowieckiej i Stołecznej ZHP towarzyszyły zuchy z gromady „Leśne Gawełki” z Hufca ZHP Sochaczew. Ala, Marysia i Szymon zaśpiewały specjalnie przygotowaną na tę okazję kolędę „Jezus Malusieńki”. A ponieważ święta to również czas prezentów zuchy otrzymały od Marszałka Adama Struzika i Przewodniczącego sejmiku Ludwika Rakowskiego słodkie upominki.

Podobnie jak w latach ubiegłych Ogień z Betlejem został też przekazany do wszystkich przyjaciół harcerstwa, m.in. Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, czy PKN ORLEN.