Chorągiew Mazowiecka ZHP

im. Władysława Broniewskiego

Nowe władze Chorągwi Mazowieckiej ZHP

1 grudnia w Warszawie odbył się 8. Zjazd Chorągwi Mazowieckiej ZHP, podczas którego wybrano nowe władze. Komendantem Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego na kadencję 2018-2022 został harcmistrz Cezary Supeł. Zastąpił na tej funkcji hm. Michała Bagińskiego, który kierował chorągwią przez ostatnie osiem lat i zgodnie ze statutem nie mógł ubiegać się o dalsze sprawowanie tej funkcji.

Nowy komendant jest instruktorem Hufca ZHP Płock. Z mazowieckim harcerstwem związany jest od ponad 30 lat. Przeszedł wszystkie szczeble harcerskiej kariery: był kolejno zastępowym, przybocznym, drużynowym, komendantem kręgu, członkiem komendy hufca i chorągwi. Na co dzień także wspiera młode osoby, m.in. jako szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Aktywnie działa w innych organizacjach i fundacjach. Poza tym jest strażakiem-ratownikiem, pilotem paralotniowym, skoczkiem spadochronowym, pomysłodawcą i organizatorem „Dnia Kuchni Polskiej”.

W głosowaniu zdobył znaczną przewagę delegatów. Zastępcami komendanta zostali: hm. Michał Bagiński (skarbnik), hm. Adriana Filant, (ds. programu i pracy z kadrą), hm. Krzysztof Furmanek, phm. Maciej Robak. W skład Komendy weszli również: phm. Anna Wasilewska (ds. promocji), hm. Jolanta Torbicka (szefowa biura), hm. Andrzej Gorczyca i phm. Jacek Klinger.

Nowy komendant chorągwi w swoim wystąpieniu bardzo mocno podkreślał, że duży nacisk chce położyć na wsparcie rozwoju hufców i budowę chorągwianej wspólnoty.

Delegaci wybrali też Radę Chorągwi, Komisję Rewizyjną i Sąd Harcerski.

Zjazd zdecydował, że w skład Rady Chorągwi Mazowieckiej ZHP wejdą:
hm. Krzysztof Wasilewski – przewodniczący (Hufiec Sochaczew)
hm. Bartosz Bednarczyk – wiceprzewodniczący (Hufiec Radom-Miasto)
hm. Beata Marzęda-Przybysz – wiceprzewodnicząca (Hufiec Żyrardów)
hm. Stanisław Firlej (Hufiec Jaktorów)
phm. Dariusz Piętka (Hufiec „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim)
hm. Piotr Rzeczkowski (Hufiec Ciechanów)
hm. Sławomir Szałkucki (Hufiec Sierpc)
hm. Sławomir Wietecha (Hufiec Mława)
phm. Daniel Sawicki (Hufiec Płońsk)

Chorągwianą Komisję Rewizyjną tworzyć będą:
hm. Józef Chmielewski – przewodniczący (Hufiec Sierpc)
hm. Jan Nowociński – wiceprzewodniczący (Hufiec Ostrołęka)
hm. Elżbieta Bartczak – wiceprzewodnicząca (Hufiec „Mazowsze” w Płocku)
hm. Agnieszka Żurawska – sekretarz (Hufiec Płock)
hm. Dariusz Rzepliński (Hufiec Przasnysz)
hm. Łucja Zborowska (Hufiec Radom-Powiat)
hm. Tomasz Fliszkiewicz (Hufiec Grójec)
pwd. Krzysztof Kaska (Hufiec „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim)
phm. Jarosław Dąbrowski (Hufiec Sochaczew)

W skład Sądu Harcerskiego Chorągwi Mazowieckiej ZHP wejdą:
hm. Janusz Banasiak – przewodniczący (Hufiec Płock)
hm. Andrzej Markowski – wiceprzewodniczący (Chorągiew Mazowiecka)
hm. Zbigniew Grabek – sekretarz (Hufiec Mszczonów)
hm. Zofia Kroll (Hufiec „Podlasie” w Siedlcach)
hm. Dariusz Szydło (Hufiec Radom-Powiat)
hm. Adam Markiewicz (Hufiec Przysucha)
hm. Bogdan Osik (Hufiec Wyszków)
hm. Marianna Popławska (Hufiec Sokołów Podlaski)
hm. Henryk Czeczko (Hufiec Żuromin)

Wszystkim druhom i druhnom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na harcerskiej drodze.

 

Zanim jednak delegaci dokonali wyboru nowych władz dotychczasowy Komendant Chorągwi hm. Michał Bagiński podziękował ustępującej komendzie. Dodatkowo druhny i druhów odznaczono Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami „Za zasługi dla ZHP”, Honorowymi Odznakami Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, plakietami i odznakami chorągwi, a także nowymi odznaczeniami – Zasłużony Instruktor Chorągwi Mazowieckiej ZHP w stopniu złotym i brązowym.

Gośćmi Zjazdu byli Niezawodni Przyjaciele Harcerstwa Marszałek Adam Struzik i burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie Artur Pozorek, wicedyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Izabela Stelmańska, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego Hilary Januszczyk oraz lider zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami Marcin Rzońca. Władze ZHP reprezentowały zaś wiceprzewodnicząca ZHP hm. Dorota Całka i zastępczyni Naczelniczki ZHP ds. wychowania hm. Lucyna Czechowska.

Ponadto Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik otrzymał specjalną statuetkę Chorągwi Mazowieckiej ZHP, a komendanci wszystkich hufców listy z podziękowaniem za dotychczasową służbę. Z kolei komendanci hufców w sposób szczególny dziękowali podczas zjazdu przede wszystkim ustępującemu hm. Michałowi Bagińskiemu za dotychczasowe lata służby na funkcji komendanta chorągwi podkreślając jego wkład w rozwój mazowieckiego harcerstwa.

Zjazd zakończył się wystąpieniem nowo wybranego Komendanta hm. Cezarego Supła i zawiązaniem harcerskiego kręgu.

« 1 z 3 »