Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich

hm. Jan NOWOCIŃSKI – członek

hm. Magdalena SZCZEPANKOWSKA – członkini

hm. Barbara ŻABOKLICKA – członkini

System pracy Komisji uległ zmianie od dnia 10 czerwca 2017 roku.

Od tego momentu Komisja stanowi jeden zespół, w ramach którego wyznaczane będą zespoły zadaniowe.

Komisja będzie spotykała się na posiedzenia plenarne w Warszawie co najmniej 4-5 razy w roku.

Otwarcia i zamknięcia prób na stopień podharcmistrza oraz otwarcia prób na stopień harcmistrza będą odbywały się, poza wyznaczonymi terminami spotkań w Warszawie, również w terminach innych ustalanych na bieżąco zgodnie z wpływem spraw do Komisji i w miejscach ustalanych wspólnie z osobami otwierającymi i zamykającymi próby.

Zamknięcia prób na stopień harcmistrza będą możliwe jedynie na spotkaniach plenarnych w Warszawie.

Kontakt z komisją odbywać się będzie drogą e-mailową: chksi@mazowiecka.zhp.pl. Poza tym dokumenty do otwarcia lub zamknięcia prób można przesyłać pocztą tradycyjną na adres komendy Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

W celu otwarcia lub zamknięcia próby należy przesłać dokumenty z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem przed wyznaczonym terminem spotkania plenarnego.

Począwszy od września 2017 roku Komisja rozpocznie realizację obowiązku monitorowania funkcjonowania komisji hufcowych.

Rozpatrywanie wniosków o przedłużenie lub nadanie uprawnień do prowadzenia prób na stopień podharcmistrza odbywać się będzie na spotkaniach plenarnych. Dokumentację należy przysłać nie później niż na 14 dni przez planowanym terminem spotkania plenarnego.

Najbliższe terminy zbiórek plenarnych w Warszawie:

21 października 2017, godz. 10.00

02 grudnia 2017, godz. 10.00

Terminy na rok 2018 zostaną ustalone do połowy grudnia.