Komisja Historyczna Chorągwi Mazowieckiej

Komisja Historyczna do tej pory odbyła dwa spotkania. Podczas spotkań ustaliła skład osobowy reprezentujący przedstawicieli środowisk Chorągwi Mazowieckiej.

Skład Osobowy Komisji Historycznej Chorągwi Mazowieckiej ZHP

andrzej.markowski@mazowiecka.zhp.pl

Wyznaczyła zadania do realizacji przez Komisje Historyczne Hufców. Zobowiązała środowiska do dokonania inwentaryzacji pomników i tablic związanych z harcerstwem na terenie działania Hufców, wyznaczenia opiekunów nad pomnikami i tablicami, dokonania inwentaryzacji dokumentów w archiwach Hufców.

Upoważniono członków Komisji do bezpośrednich kontaktów z Hufcami w rejonach:

Komisja ustaliła, iż w środowiskach prowadzona będzie systematyczna praca na rzecz tworzenia i powracania do izb pamięci i tradycji harcerstwa w hufcach i rejonach.

Podjęto też decyzję, że komisja będzie obradować dwa razy w roku.